Kotły na pellet

Heitz KOMPAKT


Kocioł stalowy przeznaczony do spalania w sposób automatyczny pelletu. Kocioł wyposażony został w palnik rotacyjny, który posiada zapalarkę i fotoelement do kontroli płomienia. Automatyka obsługuje pracę pomp CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Posiada funkcję "fuzzy logic" , która automatycznie reguluje mocą palnika. Komplet czujników oraz czujnik pogodowy w zestawie. Osłony zewnętrzne kotła pomalowane proszkowo na bazie blach ocynkowanych z dociepleniem termicznym.

Heitz MINI BIO


Kocioł stalowy przeznaczony do spalania w sposób automatyczny pelletu. Kocioł wyposażony został w palnik rynnowy, który posiada zapalarkę i fotoelement do kontroli płomienia. Automatyka obsługuje pracę pomp CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Posiada funkcję "fuzzy logic" , która automatycznie reguluje mocą palnika. Komplet czujników oraz czujnik pogodowy w zestawie. Drzwi jak i zbiornik można montować z prawej lub lewej strony kotła. Osłony zewnętrzne kotła pomalowane proszkowo na bazie blach ocynkowanych z dociepleniem termicznym.

 Do pobrania:

Instrukcja

Heitz MINI BIO PLUS


Kocioł stalowy przeznaczony do spalania w sposób automatyczny pelletu. Kocioł wyposażony został w palnik rotacyjny, który posiada zapalarkę i fotoelement do kontroli płomienia. Automatyka obsługuje pracę pomp CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Posiada funkcję "fuzzy logic" , która automatycznie reguluje mocą palnika. Komplet czujników oraz czujnik pogodowy w zestawie. Drzwi jak i zbiornik można montować z prawej lub lewej strony kotła. Osłony zewnętrzne kotła pomalowane proszkowo na bazie blach ocynkowanych z dociepleniem termicznym.

 Do pobrania:

Instrukcja

Heitz BIO


Kocioł stalowy przeznaczony do spalania w sposób automatyczny pelletu. Budowa kotła jest konstrukcją w skład, której wchodzą dwie podstawowe części oddzielone przegrodą wodną poziomą. W dolnej części urządzenia znajduje się komora paleniskowa, natomiast powyżej przegrody wodnej poziomej znajduje się część grzewcza: kolumna wodna, płaszcz wodny oraz płomienica przechodząca w czopuch. W górnej części znajdują się drzwi przeznaczone do czyszczenia urządzenia. Drzwi podobnie jak i zbiornik można montować z prawej lub lewej strony kotła. Kocioł wyposażony został w nowoczesny palnik rotacyjny, w którym następuje w czasie procesu spalania obrót komory spalania i samooczyszczanie urządzenia. Palnik posiada zapalarkę i fotoelement do kontroli płomienia. Kolorowa, dotykowa automatyka kotła w standardzie obsługuje pracę pomp CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Posiada funkcję „fuzzy logic”, która automatycznie reguluje mocą palnika. Komplet czujników oraz czujnik pogodowy w zestawie. Osłony zewnętrzne pomalowane proszkowo na bazie blach ocynkowanych z dociepleniem termicznym.

Heitz BIO *


Budowa kotła jest konstrukcją w skład, której wchodzą dwie podstawowe części oddzielone przegrodą wodną poziomą. W dolnej części urządzenia znajduje się komora paleniskowa z palnikiem wrzutkowym, w którym spala się paliwo, oraz wkład szamotowy umieszczony naprzeciw palnika. Powyżej przegrody wodnej poziomej znajduje się część grzewcza: kolumna wodna, płaszcz wodny oraz płomienica przechodząca w czopuch. W górnej części kotła znajdują się drzwi przeznaczone do czyszczenia. Poniżej w dolnej części kotła znajdują się drzwi popielnikowe, umożliwiające również dostęp do palnika oraz wkładu szamotowego.Spalanie paliwa odbywa się w palniku wrzutkowym umieszczonym w komorze paleniskowej, do którego dostarczane jest paliwo poprzez turbinkę umieszczoną pomiędzy palnikiem, a zbiornikiem. Produkty spalania kierowane są do tylnej części komory, a następnie unosząc się ku górze przedostają się do poziomej przegrody wodnej opływając ją, aby następnie na nawrocie i wytrąceniu prędkości w przedniej części kotła kierować się do płomienicy - czopucha.

 Do pobrania:

Instrukcja